Andrzejki w Szkole Podstawowej Nr 4.
W dniu dzisiejszym nasi zacni uczniowie rozpoczęli andrzejkowe świętowanie od wróżb i poczęstunku. Następnie tanecznym krokiem przeszli do sali gimnastycznej, gdzie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami na parkiecie. Z wiarygodnych źródeł (czyli sami zainteresowani) wiemy, że zabawa była przednia i nie mogą doczekać się dyskoteki karnawałowej, aby móc pochwalić się znajomością nowo nabytych figur tanecznych ????
Uczniowie klas starszych również wykorzystali andrzejkowy wieczór na wróżby i tańce, a jednym i drugim nie było końca.
Dyskoteka przypadła młodzieży do gustu, ponieważ dj spisał się znakomicie i nogi same prowadziły na parkiet, żeby wykazać się nowym układem. Można było pochwalić się świetną ,,stylówką'', a tych pomysłów nie brakowało.
No cóż, młodzież zgodnym chórem zawołała, że takie zabawy mogą odbywać się codziennie.
 
Uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowym konkursie plastycznym na sketchnotkę dotyczącą życia i twórczości Jana Brzechwy zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 7 im. Jana Brzechwy.
Gratulujemy naszym uczennicom, którym udało się i odniosły sukces zajmując wysokie miejsca na podium:
KLASY I-III:
III miejsce: Wiktoria Socha
Wyróżnienie: Liliana Głąb
KLASY IV-VIII:
1 miejsce zajęły:
Lena Sytniewska oraz Julia Mazur
Wyróżnienie: Patrycja Rusek
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy ?????
   
24 listopada oddział przedszkolny świętował Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły swoje ulubione maskotki. Dodatkową niespodzianką była wizyta Strażaka. Zajęcia związane z pracą w straży i z ratowaniem ludzi przeprowadził jeden z rodziców naszych przedszkolaków, który jest z zawodu strażakiem. Pan Rafał pokazał dzieciom jak wykonać resuscytację- krążeniowo-oddechową na fantomie. W trakcie spotkania dzieci zaznajomiły z pracą strażaka, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru czy innych zagrożeń. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas, którego nabyły cenną wiedzę. Ten dzień wywołał wiele uśmiechów i radości.

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się prelekcja z policją. Funkcjonariusze w bardzo ciekawy sposób przedstawili Nam zasady bezpieczeństwa na drodze oraz dali wskazówki dotyczące zapobiegania i kontrolowania przestępczości na terenie szkoły.

     

Uczniowie klasy 1 poznali kolejną sylwetkę naukowca w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Luźne lekcje z naukowcami - poznajemy i eksperymentujemy" - był to Cai Lun. Dzieci zapoznały się z prezentacją, a następnie obejrzały film, który przybliżył im postać chińskiego wynalazcy papieru. Pierwszaki poznały historię powstawania papieru oraz etapy technologii jego produkcji. Następnie zmierzyły się z labiryntem, w którym miały za zadanie doprowadzić Cai Luna do kartki papieru. Na koniec wykonały eksperyment "bańka w bańce", którego celem było, przy użyciu płynu do naczyń i słomki, wydmuchanie jak największych baniek. Podczas podjętych działań, cały czas towarzyszyła nam radość i dobra zabawa ? radości