W tym roku szkolnym nasze przedszkole bierze udział w projekcie edukacyjnym „Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”. Postacią przewodnią projektu jest kot Amadeusz, który zabiera głos w
wierszykach z książki „O kotku Amadeuszu, czyli wiersze na małe i duże troski”. Podejmuje on tematy znane wszystkim dzieciom, np. jak radzić
sobie z emocjami, jak rozwiązywać problemy, jak radzić sobie w niektórych sytuacjach, jak odnaleźć się w świecie. W tym celu nauczyciele przeprowadzają zajęcia, by dzieci przyswoiły treści kształtujące kompetencje emocjonalne poprzez motyw wybranej opowieści, pogadankę, karty pracy oraz zabawę. Na bieżąco będziecie mieć Państwo wgląd w efekty naszej prace poprzez okresowe umieszczanie zdjęć na naszym profilu szkoły po przeprowadzonych zajęciach. Zachęcamy do uczestnictwa oraz mamy nadzieję, że będziemy mieć wspólnie mnóstwo frajdy z czekającej na nas przygody z Kotem Amadeuszem.