W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami dostarczyli Mikołajkowe prezenty dla wychowanków placówki opiekuńczo-wychowawczej "Na Jurze" w Górze Włodowskiej. Tam wzięli udział w warsztatach ozdób choinkowych. Zrobiło się bardzo świątecznie i klimatycznie.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy wspomogli kiermasz andrzejkowy w naszej szkole. Dochód przeznaczyliśmy na zakup dostarczonych dziś prezentów.
„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”???

Andrzejki w Szkole Podstawowej Nr 4.
W dniu dzisiejszym nasi zacni uczniowie rozpoczęli andrzejkowe świętowanie od wróżb i poczęstunku. Następnie tanecznym krokiem przeszli do sali gimnastycznej, gdzie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami na parkiecie. Z wiarygodnych źródeł (czyli sami zainteresowani) wiemy, że zabawa była przednia i nie mogą doczekać się dyskoteki karnawałowej, aby móc pochwalić się znajomością nowo nabytych figur tanecznych ????
Uczniowie klas starszych również wykorzystali andrzejkowy wieczór na wróżby i tańce, a jednym i drugim nie było końca.
Dyskoteka przypadła młodzieży do gustu, ponieważ dj spisał się znakomicie i nogi same prowadziły na parkiet, żeby wykazać się nowym układem. Można było pochwalić się świetną ,,stylówką'', a tych pomysłów nie brakowało.
No cóż, młodzież zgodnym chórem zawołała, że takie zabawy mogą odbywać się codziennie.

W ramach współpracy międzyszkolnej 01.12 gościliśmy w naszej placówce uczniów i wychowawców z Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zawierciu.
Uczniowie brali udział w warsztatach wypieku pizzy ???. W trakcje oczekiwania na to przepyszne danie włoskie, dzieci nie próżnowały a wykonywały kartki bożonarodzeniowe???.
Uczniowie integrowali się po raz kolejny a nauczyciele wymieniali się doświadczeniami zawodowymi.
Tym razem dzieci już same umówiły się na kolejne wspólne spotkanie.
Uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowym konkursie plastycznym na sketchnotkę dotyczącą życia i twórczości Jana Brzechwy zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 7 im. Jana Brzechwy.
Gratulujemy naszym uczennicom, którym udało się i odniosły sukces zajmując wysokie miejsca na podium:
KLASY I-III:
III miejsce: Wiktoria Socha
Wyróżnienie: Liliana Głąb
KLASY IV-VIII:
1 miejsce zajęły:
Lena Sytniewska oraz Julia Mazur
Wyróżnienie: Patrycja Rusek
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy ?????