Wspólnie z kolegami z zaprzyjaźnionej szkoły w Warnie, podsumowywaliśmy projekt realizowany na platformie etwinning "My Earth - My Home". W trakcie pracy szukaliśmy rozwiązań na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz wykonaliśmy logo projektu. Płynęliśmy wzdłuż najdłuższej rzeki Bułgarii – Kamchia (pol. Kamczija) położonej 30 km od Warny. Z bliska podziwialiśmy jej tereny zalewowe wpisane na listę rezerwatów biosfery UNESCO oraz przepiękną deltę, która łączy się z Morzem Czarnym. Ponieważ bagnista i często zalewana dolina dolnej Kamczij tworzy krainę Łangoz, mieliśmy niepowtarzalną okazję poznać jej tropikalną florę i faunę. Niestety, w trakcie rejsu odnaleźliśmy kilka przykładów nieprawidłowych zachowań ekologicznych: zaśmiecenie wody, przenikanie mikroplastiku i odpadów olejowych do rzeki oraz zjawisko eutrofizacji. Ta żywa lekcja przyrody była niezwykle interesująca. mieliśmy możliwość poznania ruin największego na Bałkanach kompleksu rzymskich łaźni z II w. n.e. oraz największy w Bułgarii kompleks portów morskich w Warnie. Odwiedziliśmy małych przyjaciół w Warna Zoo. Chwilę wytchnienia znaleźliśmy w Parku Nadmorskim, w którym ostatni bułgarski król, ok. 80 lat temu nakazał posadzić drzewa z różnych zakątków świata. W Muzeum Marynarki Wojennej widzieliśmy działa okrętowe, torpedowiec i helikopter z II wojny światowej oraz inne eksponaty bułgarskiej floty morskiej. Szliśmy Aleją Kosmonautów, na której swoje drzewo zasadzili m.in. Jurij Gagarin i Walentina Tierieszkowa. Dodatkowo oglądaliśmy pokazy tradycyjnego tańca ludowego i próbowaliśmy specjałów tutejszej kuchni.