12 maja 2023r. w naszej Szkole odbył się POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA. Mieliśmy wielką przyjemność gościć uczniów klas 1 wraz z ich opiekunami. Nasz Konkurs organizowany jest od 2006r. z niewielkimi przerwami. Stworzyliśmy go z myślą o najmłodszych uczniach w szkole podstawowej. Celem konkursu jest kształcenie umiejętności pięknego czytania, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz porównanie ich z umiejętnościami innych, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze. Uczniowie odważnie stanęli w szranki, prezentując bardzo dobry poziom czytania. Komisja miała trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców.
A oto nasi laureaci
1 miejsce – Dominik Gordel, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 im. T. Kościuszki w Myszkowie, opiekun Pani Agnieszka Madej
2 miejsce – Anna Socha, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Sienkiewicza w Myszkowie, opiekun Pani Renata Rajczyk
3 miejsce – Laura Pędoła, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Myszkowie, opiekun Pani Edyta Jekiel
Wyróżnienie – Aleksandra Pałęga, Szkoła Podstawowa im. Integracji Europejskiej w Przybynowie, opiekun Pani Magdalena Słabosz
Nagrody książkowe wręczył mistrzom czytania dyrektor szkoły Pan Jacek Woś.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
?????